Αρχική Ανακοινώσεις Συμμετοχές των Κυπριών Αθλητών στους Κοινοπολιτειακούς Αγώνες

ΑΡΓΥΡΟΣ Ο ΠΑΡΕΛΛΗΣ ΣΤΟΥΣ ΚΟΙΝΟΠΟΛΙΤΕΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Ο Απόστολος Παρέλλης εξασφάλισε το Δεύτερο Αργυρό Μετάλλιο για την Ομάδα του Στίβου στους 20ους Κοινοπολιτειακούς Αγώνες που διεξάγονται στη Γλασκώβη της Σκωτίας.
Ο Απόστολος με βολή στα 63.32Μ. κατέκτησε τη Δεύτερη Θέση σημειώνοντας τη μεγαλύτερη μέχρι σήμερα επιτυχία της αθλητικής του Σταδιοδρομίας.

Η Νεκταρία Παναγή έμεινε πίσω  από τις πραγματικές της δυνατότητες και κατέλαβε την έβδομη θέση στον τελικό του Μήκους.  Η Χρυσή νικήτρια των Μεσογειακών Αγώνων του 2013 σε περίπτωση που επαναλάμβανε  την επίδοση 6.52Μ. θα κατακτούσε το Χάλκινο Μετάλιο.

Η Ραμόνα Παπαιωάννου συμμετείχε στα ημιτελικά των 200Μ. όπου κατέλαβε την τέταρτη θέση στην τρίτη σειρά με επίδοση 23.87 και αποκλείστηκε από τον τελικό του Αγωνίσματος.

Η Ανδρονίκη Λαδά έμεινε μακριά από την ατομική της επίδοση στη Δισκοβολία μένοντας εκτός τελικού του αγωνίσματος της.  Η αθλήτρια του ΓΣΟ στα προκριματικά πέτυχε επίδοση 49.78Μ.