ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ

Καλές επιδόσεις  κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες Νικητής στους άνδρες ο Αμίν Χατίρι και στις γυναίκες η Μαριλένα Σοφοκλέους.   Ο Αμίν Χατίρι  του ΓΣΖ ήταν ο νικητής του δρόμου 10000μ. μέτρων  του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος  Ανωμάλου  Δρόμου  όλων των κατηγοριών που διεξήχθη το περασμένο Σάββατο  3 Ιανουαρίου 2015 στο Παλαιομέτοχο.   Στο δρόμο των 4000μ. γυναικών νικήτρια ήταν η Μαριλένα Σοφοκλέους του ΓΣΠ . Οι αγώνες έγιναν κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες  και ήταν  η πρώτη διοργάνωση της νέας αγωνιστικής περιόδου και τ’ αποτελέσματα   κρίνονται  ικανοποιητικά. Οι αθλητές /αθλήτριες που έλαβαν μέρος αγωνίστηκαν κάτω από συνεχή βροχή που δυσκόλευε τις προσπάθειες τους .   Οι νικητές  των άλλων κατηγοριών ήταν   -Στα 6000μ. εφήβων  πρώτος ήταν ο Μάριος Τσαπατσούλης του ΓΣΟ ενώ στις νεάνιδες νικήτρια ήταν η  Χριστιάνα Λουκά  του ΓΣΠ – Στις 3000μ. παίδων  πρώτευσε ο Μάριος Κωνσταντίνου του ΓΣΠ – Στις 2000μ. κορασίδων νικήτρια ήταν η Κωνσταντίνα Αδάμου του Πραξάνδρου  . – Στα 1500μ. για κορίτσια κάτω των 15 χρόνων την πρώτη θέση κατέλαβε η  Χριστίνα Πετρή του ΓΣΠ. – Στα 1500μ. αγοριών  κάτω των 15 χρόνων την πρώτη θέση κατέκτησε ο  Παναγιώτης Μιχαηλίδης του ΓΣΠ.   Οι τρείς πρώτοι νικητές –τριες σε κάθε κατηγορία  και οι νικήτριες ομάδες

10884741_1570596663175571_1262715765_n

ΠΑΛΙΟΜΕΤΟΧΟ, 03 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2015
1500M. KΟΡΑΣΙΔΩΝ U15

1

8

Πετρή Χριστίνα ΓΣΠ

2000

5.38.7

2

353

Καττάμη Κασιανή ΓΣΟ

2001

5.51.2

3

12

Μαλά Φοίβη ΓΣΠ

2000

5.55.9

1500Μ. ΠΑΙΔΩΝ U15

1

18

Μιχαηλίδης Παναγιώτης ΓΣΠ

2000

5.08.3

2

372

Σταύρου Λούκας ΓΣΟ

2001

5.09.8

3

20

Χριστοφή Ανδρέας ΓΣΠ

2000

5.11.7

2000Μ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ U18

1

182

Αδάμου Κωνσταντίνα ΓΣΠΡ

1999

7.22.4

2

13

Δημήτροβα Βεντσίσλαβα ΓΣΠ

1998

7.24.6

3

382

Πρίγκηπα Ελένη ΓΣΟ

1998

7.38.5

ΟΜΑΔΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ U18

1

Γ.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑ

13β.

2

Γ.Σ.ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ

19β.

3

Γ.Σ.ΠΡΑΞΑΝΔΡΟΣ

23β.

3000Μ. ΠΑΙΔΩΝ U18

1

33

Κωνσταντίνου Μάριος ΓΣΠ

1998

10.15.3

2

25

Σταυρου Νικόλας ΓΣΠ

1998

10.21.4

3

44

Πασιαρδής Χρίστος ΓΣΠ

1999

10.29.2

ΟΜΑΔΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΔΩΝ U18

1

Γ.Σ.ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ

11β.

2

Γ.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑ

51β.

3000Μ. ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1

42

Λουκά Χριστιάνα ΓΣΠ

1996

11.43.5

2

41

Χ’Γιάγκου Χρυστάλλα ΓΣΠ

1996

12.06.9

3

389

Barkman Natasha ΓΣΟ

1998

12.20.7

ΟΜΑΔΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1

Γ.Σ.ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ

7β.

2

Γ.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑ

20β.

4000Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1

55

Σοφοκλέους Μαριλενα ΓΣΠ

1986

13.59.0

2

45

Ευαγγελίδου Ναταλία ΓΣΠ

1991

14.22.3

3

56

Σοφοκλέους Γαβριέλλα ΓΣΠ

1986

14.25.0

ΟΜΑΔΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1

Γ.Σ.ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ

6β.

2

Γ.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑ

18β.

6000Μ. ΕΦΗΒΩΝ

1

210

Τσαπατσούλης Μάριος ΓΣΟ

1996

19.48.4

2

835

Λάμπρου Χρίστος ΓΣΠΡ

1997

19.56.9

3

300

Ηλία Λευτέρης ΓΣΟ

1997

20.30.4

ΟΜΑΔΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΦΗΒΩΝ

1

Γ.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑ

17β.

2

Γ.Σ.ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ

29β.

10000Μ. ΑΝΔΡΩΝ

1

631

Χαρίρι Αμίν ΓΣΖ

1988

32.43.0

2

47

Φράγκου Νίκος ΓΣΠ

1994

33.21.0

3

628

Κωνσταντίνου Φοίβος ΓΣΖ

1981

34.02.0

ΟΜΑΔΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

1

Γ.Σ.ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ

21β.

2

Γ.Σ.ΖΗΝΩΝ

22β.

3

Γ.Σ.ΚΟΡΟΙΒΟΣ

47β.

Print Friendly, PDF & Email
Kοινοποιήστε:

Comments are closed.