Στη διάρκεια των Παγκυπρίων Αγώνων Ανδρών και Γυναικών θα διεξαχθεί για πρώτη φορά ψηφοφορία μεταξύ των αθλητών-τρίων, για ανάδειξη δύο (2) εκπροσώπων (1 ΄Ανδρας και 1 Γυναίκα) που θα συμμετέχουν στις συνεδρίες της Τεχνικής Επιτροπής.

Η ψηφοφορία μεταξύ των δικαιούχων αθλητών-τριών θα διεξαχθεί και κατά τις δύο (2) ημέρες των αγώνων, από το πρωϊ του Σαββάτου 15 Ιουνίου μέχρι και την Κυριακή το βράδυ που ολοκληρώνονται οι αγώνες.

Οι αθλητές-τριες μπορούν να ψηφίσουν τις ακόλουθες ώρες:

ΣΑΒΒΑΤΟ, 15 ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

ΠΡΩΪ:                         08.00 – 10.30

ΑΠΟΓΕΥΜΑ:              17.30 – 20.30

ΚΥΡΙΑΚΗ, 16 ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

ΠΡΩΪ:                         08.00 – 11.00

ΑΠΟΓΕΥΜΑ:                        17.30 – 20.30

Σύμφωνα με την Προκήρυξη της διαδικασίας εκλογής των αθλητών, δικαίωμα υποβολής υποψηφιότητας, είχαν όσοι/όσες συμπλήρωσαν το 18ο έτος της ηλικίας τους, έχουν Κυπριακή Ιθαγένεια και πληρούν τις ακόλουθες προϋποθέσεις: 

(α) ΄Ηταν  νικητές-τριες Παγκυπρίων Αγώνων Ανδρών ή Γυναικών τα τελευταία έξι (6) χρόνια (2013 – 2018)  ή

(β) Συμμετείχαν  σε Ολυμπιακούς, Παγκόσμιους, Κοινοπολιτειακούς, Ευρωπαϊκούς και Μεσογειακούς Αγώνες όλων των κατηγοριών ή είχαν  συμμετάσχει σε τρεις (3) διοργανώσεις του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ομάδων ή των Αγώνων Μικρών Κρατών Ευρώπης. 

(γ) Εν ενεργεία αθλητές-τριες τουλάχιστον τον αμέσως προηγούμενο χρόνο της διαδικασίας εκλογής.

Υποψηφιότητα μπορούσαν να υποβάλουν  αθλητές-τριες, στην περίπτωση που συμμετείχαν σε μία από τις πιο πάνω διοργανώσεις τα τελευταία (4) χρόνια της υποβολής της υποψηφιότητας του/της.

Δεν είχαν  δικαίωμα συμμετοχής στη διαδικασία εκλογής,  αθλητές-τριες που έχουν καταδικαστεί για παράβαση των Κανονισμών Αντιντόμπινγκ.

Με βάση την απόφαση, μπορεί να εκλεγεί μόνο ένας (1) αθλητής ή μία (1) αθλήτρια από κάθε Γυμναστικό Σύλλογο.

Η θητεία των εκπροσώπων των αθλητών-τριών θα είναι ανάλογη με των υπολοίπων μελών της Τεχνικής Επιτροπής.

Η ΚΟΕΑΣ διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης των πιο πάνω Κανονισμών και προϋποθέσεων στο μέλλον.

Υποψηφιότητες για εκλογή στην Τεχνική Επιτροπή της ΚΟΕΑΣ υποβλήθηκαν από τους ακόλουθους που πληρούν τις προϋποθέσεις που έθεσε η ΚΟΕΑΣ:

ΑΘΛΗΤΈΣ

  1. Αποστολίδης Μάριος              –           ΓΣΕ
  2. Δημητριάδης Παϊσιος              –           ΓΣΟ

ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ

  1. Καλλένου Λεοντία                  –           ΓΣΠ
  2. Λουκά Παναγή Νεκταρία       –           ΓΣΕ
  3. Λαδά Ανδρονίκη                     –           ΓΣΟ
    ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΙ ΕΚΛΕΚΤΟΡΕΣ ΓΙΑ ΕΚΛΟΓΕΣ  
    ΑΘΛΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΟΕΑΣ
    ΛΕΥΚΩΣΙΑ, 15-16 ΙΟΥΝΙΟΥ 2019  
         
1 2017 HANDZLIK  DAGMARA ΑΝΝΑ ΓΣΟ
2 2013 Αθανασοπούλου  Αγγελική ΓΣΟ
3 2013 Ανανιάδης Γιάννης ΓΣΟ
4 2017 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ Ονησίφορος ΓΣΚ
5 2016 ΑΝΔΡΕΟΥ Μιχάλης ΓΣΠ
6 2016 ΑΝΔΡΕΟΥ Παρασκευή ΓΣΕ
7 2018 ΑΝΔΡΕΟΥ  ΙΟΥΛΙΑ ΓΣΠ
8 2017 ΑΝΤΩΝΙΟΥ Μαρία ΓΣΠ
9 2017 ΑΝΤΩΝΙΟΥ  ΡΑΦΑΗΛ ΓΣΟ
10 2018 Αποστολίδης Μάριος ΓΣΕ
11 2018 Αριστοτέλους Μαρία ΓΣΠ
12 2018 Αρτυματά Ελένη ΓΣΕ
13 2017 ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΟΥ Σταύρος ΓΣΕ
14 2017 ΑΧΙΛΛΕΩΣ Λογγίνος ΓΣΠΡ
15 2018 Βασιλείου Αναστάσιος ΓΣΖ
16 2017 ΓΕΝΕΘΛΗ  ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΓΣΟ
17 2017 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Νεόφυτος ΓΣΟ
18 2018 ΓΕΩΡΓΙΟΥ Δάφνη ΓΣΖ
19 2016 Δημήτρης Κωνσταντίνου ΓΣΚ
20 2018 Δημητριάδης Παϊσιος ΓΣΟ
21 2017 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Χρίστος ΓΣΠ
22 2018 Ευαγγελίδου Ναταλία ΓΣΠ
23 2016 Ζωή Σταύρου ΓΣΚ
24 2015 Ιωάννου Ραφαήλια ΓΣΟ
25 2018 Ιωάννου Φώτης  ΓΣΠ
26 2014 Ιωάννου  Κυριάκος ΓΣΟ
27 2016 Καλλένου Λεοντία ΓΣΠ
28 2017 Κανάρης  Γιώργος ΓΣΚ
29 2017 ΚΑΠΠΑ Φλωρεντία ΓΣΠ
30 2018 Κατσαρή Χριστιάνα ΓΣΟ
31 2018 ΚΟΛΟΜΕΪΤΕΒΑ Σάντα ΓΣΟ
32 2018 Κονιαράκης Γεώργιος ΓΣΟ
33 2013 Κουντούρη  Καλλιόπη ΓΣΠ
34 2019 ΚΡΥΟΥΚΟΒ Έλβις Έλλη ΓΣΟ
35 2015 ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ Κρίτων ΓΣΠΡ
36 2018 Κυριακίδου Στυλιάνα ΓΣΠ
37 2018 Κυριακίδου Δήμητρα ΓΣΚ
38 2017 Κυριάκου Χρυστάλλα ΓΣΠ
39 2018 Κυριάκου Γιώργος ΓΣΕ
40 2018 Κυριάκου Χρυστάλλα ΓΣΠ
41 2018 Κωνσταντίνου Βασίλης ΓΣΚ
42 2018 Κωνσταντίνου  Δημήτρης ΓΣΚ
43 2018 Λαδά Ανδρονίκη ΓΣΟ
44 2017 ΜΟΥΑΪΜΗΣ Βασίλης ΓΣΕ
45 2018 Π/Κωνσταντίνου Ηλέκτρα ΓΣΠ
46 2018 Λουκά Παναγή Νεκταρία ΓΣΕ
47 2018 Παναγιώτου Μερόπη ΓΣΠ
48 2016 Παπαϊωάννου Ραμόνα Αννα ΓΣΚ
49 2018 Παρέλλης Απόστολος ΓΣΠ
50 2015 ΠΙΣΙΑΡΑ Μαριάννα ΓΣΟ
51 2018 Πουρσανίδης Αλέξανδρος ΓΣΚ
52 2014 Πρωτοπαπάς  Χριστόφορος ΓΣΠ
53 2018 Ρουσή Μαριέλε ΓΣΕ
54 2019 ΣΑΒΒΑ Σπύρος ΓΣΚ
55 2018 Σάββα Σπύρος ΓΣΚ
56 2018 Σπύρου Σταύρος ΓΣΠ
57 2015 Σταύρου Καλυψώ ΓΣΟ
58 2018 Στυλιανού Νίκανδρος ΓΣΠΡ
59 2018 ΤΖΙΑΚΟΥΡΗΣ Κωνσταντίνος ΓΣΟ
60 2018 Τραϊκοβιτς Μίλαν ΓΣΟ
61 2016 ΦΡΑΓΚΟΣ Νικόλας ΓΣΠ
62 2017 ΦΡΑΓΚΟΥ Νικόλας ΓΣΠ
63 2018 Φράγκου Νικόλας ΓΣΠ
64 2018 Φωτοπούλου Ολίβια ΓΣΠ
65 2014 Φωτοπούλου  Φιλίππα ΓΣΠ
66 2018 Χαντίρι Αμίν ΓΣΖ
67 2018 Χαραλάμπους Δέσποινα ΓΣΕ
68 2016 ΧΑΤΖΗΠΑΠΑ  ΠΟΛΑ ΓΣΟ
69 2018 Χατζηπολυδώρου Χρυστάλλα ΓΣΠ
70 2017 Χ’ΘΕΩΡΗΣ Ανδρέας ΓΣΕ
71 2017 Χ’ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ Χρυστάλλα ΓΣΠ
72 2015 Χριστοδούλου Ανδρέας ΓΣΚ
73 2015 Χριστοδούλου Μαρία ΓΣΟ
74 2018 ΧΡΙΣΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΣΟ
75 2019 ΧΡΙΣΤΟΥ Κωνσταντίνος ΓΣΟ
76 2018 Χριστοφή Ναταλία ΓΣΕ
77 2018 Χρυσάνθου Ανδρέας ΓΣΠ
78 2017 ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ Μιχάλης ΓΣΟ
Print Friendly, PDF & Email
Kοινοποιήστε:

Comments are closed.