ΤΑ 57Α ΜΑΤΣΕΙΑ

Με επιτυχία έγινε το Σάββατο 19 και την Κυριακή 20 Μαΐου 2018 το Παγκύπριο Εαρινό Πρωτάθλημα «ΤΑ 57Α ΜΑΤΣΕΙΑ» που διοργάνωσε ο Γυμναστικός Σύλλογος ΠΡΑΞΑΝΔΡΟΣ Κερύνειας σε συνεργασία με την ΚΟΕΑΣ.

Στο Εαρινό Πρωτάθλημα που ήταν αφιερωμένο στον Ήρωα της ΕΟΚΑ ΚΥΡΙΑΚΟ ΜΑΤΣΗ, σημειώθηκαν τρείς (3) νέες επιδόσεις αγώνων ενώ είχαμε αρκετές ενθαρρυντικές επιδόσεις σε όλες τις κατηγορίες, που δείχνουν ότι για μία ακόμη χρονιά η πορεία του αθλήματος είναι ανοδική.

Τις νέες επιδόσεις αγώνων πέτυχαν η Χρυστάλλα Κυριάκου του ΓΣΠ στη Σφυροβολία με βολή στα 62,96μ., η Ναταλία Χριστοφή του ΓΣΕ στα 100μ εμπόδια με 13.58 και ο Νίκανδρος Στυλιανού του ΓΣΠρ στο Επι Κοντώ με άλμα στα 5.40μ.

                                     
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΠΡΙΟΥ ΕΑΡΙΝΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ                      
ΤΑ 57Α ΜΑΤΣΕΙΑ                                
ΛΕΥΚΩΣΙΑ 19 – 20 ΜΑΙΟΥ 2018                              
                                     
100Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Α +2.7, Β+3.4, Γ+2.3)                              
1 91 Ολίβια Φωτοπούλου U23 ΓΣΠ 11.54 Γ4                      
2 242 Σάντα Κολομείτεβα U20 ΓΣΟ 12.01 Γ5                      
3 264 Μαριάννα Πισιάρα U23 ΓΣΟ 12.06 Γ3                      
4 267 Αλεξάνδρα Σκέντερ U23 ΓΣΟ 12.07 Γ2                      
5 427 Κυριακή Ζάρτηλα SEN ΓΣΕ 12.50 Β7                      
6 442 Ξένια Μιχαήλ U18 ΓΣΕ 12.54 Γ6                      
7 402 Τζένιφερ Άγκοιλ U16 ΓΣΕ 12.55 Γ7                      
8 433 Ειρήνη Ισαάκ U18 ΓΣΕ 12.69 Β2                      
9 213 Ιωάννα Βασιλείου U16 ΓΣΟ 12.80 Β5                      
10 221 Κατερίνα Δημητρίου U16 ΓΣΟ 12.81 Α4                      
11 2 Γεωργία Αδαμίδου U20 ΓΣΠ 12.85 Β4                      
12 613 Λάουρα Ιακώβου U23 ΓΣΖ 12.98 Β8                      
13 401 Νεομάν Αντουανέτ Άγκοιλ U18 ΓΣΕ 13.08 Β6                      
14 451 Ελένη Παντελή U16 ΓΣΕ 13.32 Α1                      
15 449 Ελένη Παναγιώτου U16 ΓΣΕ 13.39 Α5                      
16 415 Παντελίνα Βασιλείου U18 ΓΣΕ 13.69 Β3                      
17 621 Άντρεα Μούντουκου U16 ΓΣΖ 13.80 Α2                      
18 81 Μαρία Σαββίδου U18 ΓΣΠ 14.21 Α3                      
19 618 Μαρία Λουκά U18 ΓΣΖ 14.41 Β1                      
Ε.Σ 1001 Ola Baajour   LIB 12.40 Γ1                      
                                     
100Μ. ΑΝΔΡΩΝ(Α +2.7, Β +3.0, Γ +3.6)                              
1 413 Σταύρος Αυγουστίνου U23 ΓΣΕ 10.65 Γ6                      
2 222 Παϊσιος Δημητριάδης U23 ΓΣΟ 10.71 Γ4                      
3 31 Φώτης Ιωάννου U23 ΓΣΠ 10.83 Γ2                      
4 816 Κρίτων Κυριακίδης SEN ΓΣΠρ 10.89 Γ3                      
5 465 Ανδρέας Χατζηθεωρή SEN ΓΣΕ 10.91 Γ5                      
6 410 Αντρέας Αντρέου U23 ΓΣΕ 11.10 Α4                      
7 624 Αντρείν Νικουλίν U20 ΓΣΖ 11.18 Β7                      
8 29 Μιχάλης Ιωάννου U20 ΓΣΠ 11.37 Γ8                      
9 711 Δημήτρης Ιωάννου U16 ΓΣΚ 11.40 Α7                      
10 215 Αιμίλιος Γαβριήλ U18 ΓΣΟ 11.43 Β1                      
11 709 Ανδρέας Ευσταθίου U20 ΓΣΚ 11.44 Γ1                      
12 436 Δημήτρης Κοσσέ U20 ΓΣΕ 11.52 Β4                      
13 44 Ιωάννης Κωνσταντίνου U18 ΓΣΠ 11.55 Α2                      
14 804 Αλέξανδρος Βασιλείου U16 ΓΣΠρ 11.55 Α8                      
15 827 Ηλίας Τελεβάντος U20 ΓΣΠρ 11.56 Β8                      
16 617 Γιώργος Λοίζου U18 ΓΣΖ 11.64 Β6                      
17 229 Ανδρέας Ιωάννου U18 ΓΣΟ 11.66 Β2                      
18 626 Σπύρος Παντελή U20 ΓΣΖ 11.71 Γ7                      
19 604 Βαρνάβας Αρτεμίου U16 ΓΣΖ 11.79 Α6                      
20 412 Ανδρέας Αντωνιάδης U18 ΓΣΕ 11.85 Α5                      
21 463 Ορέστης Χαραλάμπους SEN ΓΣΕ 11.89 Β5                      
22 26 Νικόλας Ιορδάνους U18 ΓΣΠ 11.96 Α1                      
23 203 Mike Mboungou SEN ΓΣΟ 11.98 Α3                      
24 432 Ανδρέας Θεοχάρους U18 ΓΣΕ 11.98 Β3                      
                                     
1500Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
1 68 Μερόπη Παναγιώτου SEN ΓΣΠ 4:33.59                        
2 262 Μαρία Παπαναστασίου SEN ΓΣΟ 4:49.80                        
3 49 Άντρεα Λοϊζίδου U18 ΓΣΠ 4:59.70                        
4 726 Δήμητρα Σεργίδη U16 ΓΣΚ 5:07.59                        
5 4 Μικαέλα Αινεντζιάν U18 ΓΣΠ 5:08.75                        
6 416 Μαρία Βλάχοβα U20 ΓΣΕ 5:11.11                        
7 431 Παυλίνα Ηλία U16 ΓΣΕ 5:57.32                        
                                     
1500Μ. ΑΝΔΡΩΝ                                
1 38 Πέτρος Κουσής U18 ΓΣΠ 4:13.98                        
2 819 Ανδρέας Νικολάου U18 ΓΣΠρ 4:17.65                        
3 92 Αντρέας Χαραλάμπους U18 ΓΣΠ 4:23.77                        
4 90 Στέλιος Τσιάρτας SEN ΓΣΠ 4:24.22                        
5 261 Στέλιος Παπαιωάννου U20 ΓΣΟ DNS                        
                                     
400Μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
1 239 Χριστιάνα Κατσαρή SEN ΓΣΟ 58.03                        
2 219 Χρύσω Γεωργίου U16 ΓΣΟ 58.81                        
3 832 Ελεάνα Χριστοφή U18 ΓΣΠρ 1:00.42                        
4 45 Στέλλα Κωνσταντίνου U18 ΓΣΠ 1:00.99                        
5 62 Άννα Μυλορδή U18 ΓΣΠ 1:01.81                        
6 227 Κωνσταντίνα Θεοδοσίου U16 ΓΣΟ 1:01.96                        
7 52 Φοίβη Μαλά U20 ΓΣΠ 1:01.99                        
8 828 Δημητριάνα Χαραλάμπους U18 ΓΣΠρ 1:02.25                        
9 76 Δανάη Πολυκάρπου U18 ΓΣΠ 1:03.84                        
10 78 Μαργαρίτα Σάββα U18 ΓΣΠ 1:04.00                        
11 455 Μπιάνκα Νικολέτα Πρέτα U18 ΓΣΕ 1:04.05                        
12 3 Μαριέλα Αθανασίου U16 ΓΣΠ 1:05.35                        
13 458 Γεωργία Σπύρου U16 ΓΣΕ 1:06.00                        
14 808 Ιωάννα Δημητρίου U18 ΓΣΠρ 1:07.77                        
15 420 Μαρία Γεωργίου U18 ΓΣΕ 1:10.08                        
  428 Μαρία Ζάρτηλα U18 ΓΣΕ DNF                        
                                     
σελίδα (2)                                  
                                     
400Μ. ΑΝΔΡΩΝ                                
                                     
1 280 Κωνσταντίνος Χρίστου SEN ΓΣΟ 49.72                        
2 461 Σοφρώνης Χάρπας SEN ΓΣΕ 50.30                        
3 54 Αντρέας Μισιάρα SEN ΓΣΠ 50.31                        
4 826 Βασίλης Συλβέστρος U16 ΓΣΠρ 52.40                        
5 79 Κωνσταντίνος Σάντης U18 ΓΣΠ 53.83                        
6 633 Μιχάλης Χατζηπετρή U18 ΓΣΖ 56.41                        
                                     
1 1003 Eran Siboni   ISR 48.44                        
                                     
                                     
100Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ(Α +2.7, Β+1.6)                                
1 467 Ναταλία Χριστοφή U23 ΓΣΕ 13.58 Ν.Ε.Αγώνων Β4                      
2 609 Δάφνη Γεωργίου U20 ΓΣΖ 13.86 Α5                      
3 205 Αγγελική Αθανασοπούλου SEN ΓΣΟ 14.49 Β3                      
4 606 Νικολέττα Βασιλείου U18 ΓΣΖ 15.59 Β2                      
5 453 Χριστίνα Παπανίκα U18 ΓΣΕ 15.61 Β6                      
6 407 Σταυριάνα Αδάμου U14 ΓΣΕ 16.08 Α4                      
7 814 Στέφανη Καρεκλά U18 ΓΣΠρ 16.24 Α5                      
8 608 Αλεξία Γεωργίου U16 ΓΣΖ 16.30 Α3                      
9 423 Μαρία Δημητρίου U16 ΓΣΕ 19.80 Α6                      
                                     
                                     
110Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ (+2.1)                                
1 274 Κωνσταντίνος Τζιακούρης U20 ΓΣΟ 14.77                        
2 616 Οδυσσέας Κοντονικόλας U18 ΓΣΖ 16.78                        
3 18 Δήμος Δημοσθένους U20 ΓΣΠ 18.25                        
4 809 Βαγγέλης Θεοφάνους U18 ΓΣΠρ 19.39                        
                                     
                                     
3000Μ. ΣΤΗΠΛ ΑΝΔΡΩΝ                                
1 88 Κωνσταντίνος Τιμινής SEN ΓΣΠ 9:57.29                        
2 77 Χριστόφορος Πρωτοπαπάς SEN ΓΣΠ 10:08.17                        
3 425 Ηλία Ειρηναίος U20 ΓΣΕ 10:32.33                        
4 10 Γρηγόρης Αριστοοδήμου U20 ΓΣΠ 10:55.27                        
5 50 Αιμίλιος Μαβίδης U23 ΓΣΠ 11:07.23                        
6 19 Αντρέας Ευαγγέλου U18 ΓΣΠ 12:01.21                        
  36 Μάρκος Κιττήρας U18 ΓΣΠ DNF                        
  48 Εμμανουήλ Λιμαντζάκης U20 ΓΣΠ DNF                        
                                     
3000Μ. ΣΤΗΠΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
1 94 Χρυστάλλα Χατζηπολυδώρου SEN ΓΣΠ 10:59.14                        
2 445 Βασίλεια Πέτρου U18 ΓΣΕ 13:12.79                        
3 411 Σβετλάνα Αντρόποβα U18 ΓΣΕ 14:43.37                        
                                     
400Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
1 239 Χριστιάνα Κατσαρή SEN ΓΣΟ 1:06.37                        
2 832 Ελεάνα Χριστοφή U18 ΓΣΠρ 1:07.44                        
3 264 Μαριάννα Πισιάρα U23 ΓΣΟ 1:08.00                        
4 439 Γεωργία Μάτολη U16 ΓΣΕ 1:10.74                        
5 814 Στέφανη Καρεκλά U18 ΓΣΠρ 1:10.98                        
6 223 Νικολέττα Ευλαβή U18 ΓΣΟ 1:15.46                        
7 725 Ειρήνη Σαββίδου U16 ΓΣΚ 1:16.35                        
8 57 Νεφέλη Μιχαήλ U16 ΓΣΠ 1:17.33                        
9 420 Μαρία Γεωργίου U18 ΓΣΕ 1:22.27                        
  66 Αντρεάνα Ξενοφώντος U18 ΓΣΠ DNS                        
                                     
400Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΑΝΔΡΩΝ                                
1 607 Τάσος Βασιλείου U23 ΓΣΖ 54.70                        
2 217 Νεόφυτος Γεωργίου SEN ΓΣΟ 56.18                        
3 822 Ανδρέας Παναγή U18 ΓΣΠρ 58.79                        
4 101 Ρένος Χριστοφόρου U18 ΓΣΠ 59.97                        
5 35 Ευθύμιος Καραγιώργος U23 ΓΣΠ 59.99                        
6 701 Jack Edward Houghton U20 ΓΣΚ 1:01.70                        
  729 Φάλκον Τακούτζου U18 ΓΣΚ 1:04.22                        
                                     
800Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
1 73 Χριστίνα Πετρή U20 ΓΣΠ 2:18.98                        
2 262 Μαρία Παπαναστασίου SEN ΓΣΟ 2:19.12                        
3 226 Αννα-Αγγελική Ζαννέτου U16 ΓΣΟ 2:31.11                        
4 76 Δανάη Πολυκάρπου U18 ΓΣΠ 2:48.88                        
5 431 Παυλίνα Ηλία U16 ΓΣΕ 2:49.57                        
  726 Δήμητρα Σεργίδη U16 ΓΣΚ DNS                        
                                     
800Μ ΑΝΔΡΩΝ                                
1 85 Σταύρος Σπύρου U20 ΓΣΠ 1:55.22                        
2 48 Εμμανουήλ Λιμαντζάκης U20 ΓΣΠ 1:59.35                        
3 801 Δημοσθένης Αδάμου U16 ΓΣΠρ 2:01.32                        
4 248 Γιώργος Κωνσταντίνου U16 ΓΣΟ 2:05.57                        
5 93 Χάρης Χατζηαντώνης U18 ΓΣΠ 2:06.24                        
6 210 Ανδρέας Αυξεντίου SEN ΓΣΟ 2:06.56                        
7 810 Λεύκιος Θεοφάνους U16 ΓΣΠρ 2:11.07                        
8 805 Παύλος Γεωργίου U16 ΓΣΠρ 2:11.84                        
9 231 Μιχάλης Ιωάννου U18 ΓΣΟ 2:12.48                        
10 727 Μάριος Σεργίου U18 ΓΣΚ 2:21.98                        
  98 Χρήστος Χρίστου SEN ΓΣΠ DNF                        
σελίδα (3)                                  
                                     
                                     
200Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Α +0.5, Β+2.4, Γ+0.5)                              
1 91 Ολίβια Φωτοπούλου U23 ΓΣΠ 24.36 Γ4                      
2 242 Σάντα Κολομείτεβα U20 ΓΣΟ 24.37 Γ5                      
3 402 Τζένιφερ Άγκοιλ U16 ΓΣΕ 25.71 Γ2                      
4 706 Αλεξάνδρα Ευαγγέλου U18 ΓΣΚ 26.05 Γ3                      
5 69 Παναγιώτα Παπαδημητρίου U18 ΓΣΠ 26.58 Γ6                      
6 823 Ελευθερία Παναγιώτου U16 ΓΣΠρ 27.34 Α5                      
7 434 Έλενη Ιωάννου U20 ΓΣΕ 27.36 Γ7                      
8 97 Εβελίνα Χρίστου U20 ΓΣΠ 27.52 Β5                      
9 256 Ηλιάνα Νεάρχου U14 ΓΣΟ 27.66 Α1                      
10 605 Άνδρεα Βασιλείου U16 ΓΣΖ 27.75 Α4                      
11 401 Νεομάν Αντουανέτ Άγκοιλ U18 ΓΣΕ 27.86 Β6                      
12 450 Αναστασία Παντελή U16 ΓΣΕ 28.05 Β1                      
13 447 Άντρεα Πίττα U16 ΓΣΕ 28.14 Α8                      
14 458 Γεωργία Σπύρου U16 ΓΣΕ 28.15 Β7                      
15 71 Κορίνα Παπαλοίζου U16 ΓΣΠ 28.16 Β8                      
16 831 Μαρία Χρίστου U18 ΓΣΠρ 28.41 Α6                      
17 62 Άννα Μυλορδή U18 ΓΣΠ 28.42 Γ1                      
18 421 Έλενα Γλυκαίνου U16 ΓΣΕ 29.21 Α3                      
19 78 Μαργαρίτα Σάββα U18 ΓΣΠ 29.36 Β2                      
20 417 Ραφαέλλα Γενεθλίου U18 ΓΣΕ 29.78 Β4                      
21 211 Χρίστια Αχιλλέως U16 ΓΣΟ 32.06 Α2                      
                                     
  1001 Ola Baajour   LIB 26.40 Γ8                      
  1005 Βασική Γιαγού   GRE 26.88 Α7                      
                                     
                                     
200Μ ΑΝΔΡΩΝ(Α -0.6, Β+0.6)                                
1 465 Ανδρέας Χατζηθεωρή SEN ΓΣΕ 21.93 Β4                      
2 461 Σοφρώνης Χάρπας SEN ΓΣΕ 22.19 Β5                      
3 265 Αντρέι Πουκάς U20 ΓΣΟ 22.29 Β3                      
4 816 Κρίτων Κυριακίδης SEN ΓΣΠρ 22.30 Β6                      
5 27 Αλέξανδρος Ιωάννου U18 ΓΣΠ 22.76 Β2                      
6 410 Αντρέας Αντρέου U23 ΓΣΕ 22.78 Β1                      
7 424 Ανδρέας Δημητριάδης U18 ΓΣΕ 22.85 Β7                      
8 804 Αλέξανδρος Βασιλείου U16 ΓΣΠρ 23.58 Α6                      
9 617 Γιώργος Λοίζου U18 ΓΣΖ 23.67 Α4                      
10 229 Ανδρέας Ιωάννου U18 ΓΣΟ 23.71 Α2                      
11 436 Δημήτρης Κοσσέ U20 ΓΣΕ 23.82 Α3                      
12 711 Δημήτρης Ιωάννου U16 ΓΣΚ 24.01 Α5                      
13 246 Μιχάλης Κυθραιώτης U16 ΓΣΟ 24.59 Α1                      
14 827 Ηλίας Τελεβάντος U20 ΓΣΠρ 24.63 Β8                      
15 426 Αντώνης Ελ Χούρη U14 ΓΣΕ 25.22 Α7                      
16 408 Ιωάννης Ανδρέου U14 ΓΣΕ 26.26 Α8                      
                                     
                                     
5000Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
1 94 Χρυστάλλα Χατζηπολυδώρου SEN ΓΣΠ 18:06.23                        
2 28 Ελένη Ιωάννου SEN ΓΣΠ 19:23.97                        
3 5 Ιουλία Ανδρέου SEN ΓΣΠ 19:56.96                        
4 271 Μαρία Σωτηρίου SEN ΓΣΟ 20:23.26                        
5 276 Ναταλία Χαραλάμπους SEN ΓΣΟ 21:00.86                        
6 445 Βασίλεια Πέτρου U18 ΓΣΕ 21:20.49                        
7 25 Γεωργία Θεοδοσίου SEN ΓΣΠ 21:30.99                        
8 247 Όλγα Κυπρή SEN ΓΣΟ 23:12.01                        
9 87 Μάρθα Σωτηρίου SEN ΓΣΠ 23:48.00                        
10 411 Σβετλάνα Αντρόποβα U18 ΓΣΕ 24:15.39                        
  16 Μαρία Δημητρίου U20 ΓΣΠ DNF                        
                                     
5000Μ ΑΝΔΡΩΝ                                
1 1 Αβράμης Αβραάμ SEN ΓΣΠ 16:22.86                        
2 704 Χρίστος Γεωργίου SEN ΓΣΚ 16:24.10                        
3 74 Φάνης Πιττάλης U20 ΓΣΠ 16:27.38                        
4 77 Χριστόφορος Πρωτοπαπάς SEN ΓΣΠ 16:58.92                        
5 64 Χριστόφορος Νικοδήμου U23 ΓΣΠ 17:24.42                        
6 32 Χαράλαμπος Κάνιος SEN ΓΣΠ 17:47.13                        
7 232 Νεοκλής Ιωάννου SEN ΓΣΟ 18:05.75                        
8 202 Ilinca Gelu Emil SEN ΓΣΟ 18:15.99                        
9 90 Στέλιος Τσιάρτας SEN ΓΣΠ 18:22.44                        
10 236 Μάϊκλ Κήναν SEN ΓΣΟ 18:23.77                        
11 11 Χρήστος Βασιλείου SEN ΓΣΠ 19:12.28                        
12 602 Μάξιμος Αλκιβιάδης U18 ΓΣΖ 19:19.82                        
13 67 Γιώργος Παναγή SEN ΓΣΠ 19:29.10                        
14 710 Γιώργος Ζύμπηλος U16 ΓΣΚ 20:47.32                        
                                     
                                     
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
              2.60 2.80 3.00 3.20 3.40 3.60 3.80          
1 270 Παναγιώτα Σταύρου U20 ΓΣΟ 3.60 o xo xo xxx          
2 245 Παρασκευή Κρασιά SEN ΓΣΟ 3.40 o xxx            
3 84 Έρικα Σοφοκλέους U18 ΓΣΠ 3.00 o o xxx                
4 258 Σκεύη Νικολάου U18 ΓΣΟ 3.00 xo o xxx                
5 6 Μαρία Ανδρέου U18 ΓΣΠ 2.80 o xo xxx                  
                                     
                                     
                                     
σελίδα (4)                                   
                                     
ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
              1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.76 1.80        
1 462 Δέσποινα Χαραλάμπους U20 ΓΣΕ 1.76 o o o xxo xxx        
2 8 Αντρεα Αργυρού U18 ΓΣΠ 1.65 o o o xo xxx            
3 235 Στυλιάνα Ιωαννίδου U16 ΓΣΟ 1.65 o o o o xxo xxx            
3 283 Μαρία Χριστοδούλου SEN ΓΣΟ 1.65 o o o xxo xxx            
5 456 Στυλιανή Σαράντη U20 ΓΣΕ 1.55 o xxx                
6 282 Άννα Χριστοδούλου U16 ΓΣΟ 1.55 o o xo xxx                
7 734 Άννα Χριστοφή U14 ΓΣΚ 1.55 o xo xo xxx                
8 422 Ελένη Γούμενου U18 ΓΣΕ 1.50 o o xxx                  
9 448 Κλάρα Δέσποινα Παλληκαρίδη U16 ΓΣΕ 1.50 xo xo xxx                  
10 58 Στυλιανή Μιχαήλ U18 ΓΣΠ 1.50 o xxo xxx                  
11 214 Άννα Βιολάρη U18 ΓΣΟ 1.45 xo xxx                    
  610 Σύλβια Γκαρσία U16 ΓΣΖ NM xxx                      
                                     
ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ                                
              1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.04            
1 454 Μιχάλης Πασχάλη U23 ΓΣΕ 2.00 o o o o xo xxx            
2 206 Ιωάννης Ανανιάδης U23 ΓΣΟ 2.00 o xo xxo xxx            
3 249 Σωκράτης Λάμπρου U20 ΓΣΟ 1.95 o o o o xxx              
3 259 Κυριάκος Παμπακά U18 ΓΣΟ 1.95 o o o o xxx              
5 713 Παναγιώτης Ιωαννίδης U18 ΓΣΚ 1.95 o o xxo xxo xxx              
6 429 Αγαθοκλής Ζήσιμος U23 ΓΣΕ 1.85 o o xxx                  
  12 Αντρέας Γεωργίου U18 ΓΣΠ NM xxx                      
                                     
                                     
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ                                
                                     
1 825 Νίκανδρος Στυλιανού SEN ΓΣΠρ 5.40 o o o o o xxx
2 34 Ανδρέας Καζαμίας U18 ΓΣΠ 4.40 o o o xxx            
3 272 Αντρέας Ταμάνης U18 ΓΣΟ 4.00 o xxo xo xxx                
4 15 Κωνσταντίνος Δημητρίου U18 ΓΣΠ 3.70 xo xxr                    
  82 Σάββας Σαλάτας U16 ΓΣΠ NM xxx                      
  220 Νικόλας Γιασεμή U16 ΓΣΟ NM xxx                      
  452 Νικόλας Παπακώστα U18 ΓΣΕ NM xxx                      
  631 Στυλιανός Στυλιανού U18 ΓΣΖ NM xxx                      
                                     
ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ                                
              R1 W1 R2 W2 R3 W3 R4 W4 R5 W5 R6 W6
1 438 Γεώργιος Κυριάκου U20 ΓΣΕ 7.21 x   6.42 2.2 6.97 1.6 7.05 3 7.21 2 7.16 1.4
2 56 Γιώργος Μιχαήλ U20 ΓΣΠ 6.99 6.35 3.6 6.21 2.1 6.78 3.6 x   6.99 2.6 x  
3 820 Γρηγόρης Νικολάου U16 ΓΣΠρ 6.58 4.51 3.4 6.58 2.9 x   6.49 1.7 x 1.4 6.46 0.6
4 728 Λουκάς Σιμιλλίδης U18 ΓΣΚ 6.50 6.21 3.4 x   6.24 1.8 6.31 2.4 6.50 2.3 6.30 2.6
5 730 Δημήτρης Τσαμουρλίδης U18 ΓΣΚ 6.21 x   6.06 2.2 5.88 1.6 6.21 1.2 6.12 1.2 x  
6 802 Κωνσταντίνος Αριστοτέλους U18 ΓΣΠρ 6.07 6.07 2.2 x   x   6.06 2.1 x 2.4 x  
7 625 Βασίλης Ντίρης U18 ΓΣΖ 5.93 5.83 1.4 5.80 2.2 x   5.74 3.1 5.79 1.9 5.93 3.2
8 708 Μυριάνθης Ευριπίδου U16 ΓΣΚ 5.73 5.63 2.7 5.38 3.6 5.73 2.8 5.49 1.5 5.10 1 5.16 2.2
9 724 Γιώργος Πάτσαλος U16 ΓΣΚ 5.55 5.55 2.2 5.11 2.7 5.51 3.5            
10 459 Σταύρος Σταύρου U16 ΓΣΕ 5.34 5.30 4.1 5.19 3.5 5.34 3.3            
11 815 Βαρνάβας Κυριάκου U14 ΓΣΠρ 5.16 5.05 1.7 5.16 3 x              
12 811 Κυριάκος Ιωάννου U16 ΓΣΠρ 4.71 x   x   4.71 2.5            
                                     
ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
                                     
1 240 Σταυριάνα Κολιά U20 ΓΣΟ 5.53 5.20 1.6 5.32 0.6 5.14 0 5.35 1.2 5.53 0.8 5.16 0
2 467 Ναταλία Χριστοφή U23 ΓΣΕ 5.45     5.37 1.9 5.42 0.3 5.30 0 5.45 0
3 464 Παντελίτσα Χαραλάμπους U23 ΓΣΕ 5.31 5.29 2 5.27 1.6 5.31 0.4 5.27 -0.2 x   x  
4 225 Ροδιάνα Ζήνωνος U18 ΓΣΟ 5.20 x   5.08 1.7 5.20 0 5.03 1.1 5.06 0 x  
5 63 Στέλλα Νεοφύτου U18 ΓΣΠ 5.07 4.88 1 5.07 2.3 4.77 0.2 5.05 2.2    
6 53 Αλεξία Ματσάγκου U18 ΓΣΠ 5.05 4.88 1.7 5.05 2 4.93 1.2 4.99 2.8 4.94 0.1 4.97 0
7 614 Χριστίνα Ιωάννου U18 ΓΣΖ 5.02 4.92 1.7 5.02 2.1 4.90 0 4.93 1.7 4.88 0.7 4.79 0.1
8 414 Αντριάνα Βίκτωρος U16 ΓΣΕ 5.00 5.00 2.2 4.97 0.2 4.85 0 4.63 1.1 x   4.91 1
9 721 Μαρία Λαυρεντίεβα U16 ΓΣΚ 4.98 x   4.98 1.7 4.81 1.9            
10 619 Σάρα Λοϊζου U18 ΓΣΖ 4.98 4.68 3.3 x   4.98 2.3            
11 723 Αποστολία Ματζιούνη U14 ΓΣΚ 4.91 4.91 3.3 x   x              
12 80 Κωνσταντίνα Σαββίδου U18 ΓΣΠ 4.84 4.68 0.7 4.48 1.3 4.84 0            
13 281 Χλόη Χρίστου U16 ΓΣΟ 4.78 4.75 0.6 4.78 -0.3 4.63 1            
14 466 Πασχαλία Χατζηθωμά U18 ΓΣΕ 4.78 4.70 1.5 4.62 1.4 4.78 1            
15 812 Άννα Κάττου U16 ΓΣΠρ 4.43 x 0.9 x 1.6 4.43 1.9            
16 440 Σπυρούλλα Μαχάττου U23 ΓΣΕ 4.38 x   4.38 0 4.38 1.5            
17 468 Νικολέττα Χρυστάνθου U14 ΓΣΕ 4.28 4.28 2.4 x   4.06 0            
  46 Αφροδίτη Λαζάρου U16 ΓΣΠ NM                  
  705 Χάρις Δημητρίου U18 ΓΣΚ NM                  
  712 Μαρία Ιωάννου U14 ΓΣΚ NM                  
                                     
ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
              R1 W1 R2 W2 R3 W3 R4 W4 R5 W5 R6 W6
1 70 Ηλέκτρα Παπακωνσταντίνου SEN ΓΣΠ 12.03 11.77 5.3 x   12.03 2.9 11.68 0.1 11.71 1.5  
2 63 Στέλλα Νεοφύτου U18 ΓΣΠ 11.36 11.09 1.9 11.36 2.6 11.06 2.9 11.11 1.1 11.24 1.2  
3 80 Κωνσταντίνα Σαββίδου U18 ΓΣΠ 11.22 10.97 1.7 11.22 2.8 11.11 1.9 11.15 2.4 10.89 2.4 11.10 0.9
4 717 Βικτώρια Κιουρτσίδου U18 ΓΣΚ 11.07 10.92 2.1 x   10.66 3.9 10.97 2.1 x   11.07 0.5
5 254 Σαλώμη Μαυρουδή U18 ΓΣΟ 10.86 10.67 2.8 10.55 2.5 10.58 2.6 10.86 1.6 10.44 3.7 10.82 3.6
6 53 Αλεξία Ματσάγκου U18 ΓΣΠ 10.80 10.70 3.5 10.80 3.3 10.67 3.9 10.55 1.4 10.64 2 10.64 1.9
7 414 Αντριάνα Βίκτωρος U16 ΓΣΕ 10.78 10.50 4.4 10.76 1.1 10.78 2 10.64 1.6 10.75 2.1 10.70 1.6
8 714 Ζήνα Κασσινοπούλου U16 ΓΣΚ 10.62 10.59 3.2 x   x   10.62 2.6 10.15 1.5 10.31 1.9
9 255 Ελένη Μελαναρκίτη U16 ΓΣΟ 10.58 10.23 2.3 10.58 2.6 10.44 2.3            
                                     
σελίδα (5)                                  
                                     
ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ                                
              R1 W1 R2 W2 R3 W3 R4 W4 R5 W5 R6 W6
1 803 Λογγίνος Αχιλλέως U23 ΓΣΠρ 15.17 x   x   15.17 1.5 x   15.14 1.6 x  
2 102 Ανδρέας Χρυσάνθου U23 ΓΣΠ 14.75 x   x   14.75 1 14.42 2.7 14.52 1.8  
3 21 Γιώργος Ζαφείρης U20 ΓΣΠ 14.15 x   14.15 2.1 x   14.09 2 x   x  
4 22 Χρίστος Ζαφείρης U18 ΓΣΠ 13.95 13.95 1.3 13.93 1 x   x   13.57 1.5 x  
5 728 Λουκάς Σιμιλλίδης U18 ΓΣΚ 12.51 12.29 0.6 12.51 2.7 12.41 2.2 x   x   12.37 0.7
6 724 Γιώργος Πάτσαλος U16 ΓΣΚ 12.48 12.48 2.2 12.13 3.3 x   11.7 2.4 11.77 1.6 x  
                                     
                                     
ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
              R1 R2 R3 R4 R5 R6            
1 40 Χρυστάλλα Κυριάκου U23 ΓΣΠ 62.96 60.46 61.14 62.96 62.12 60.76 61.81 Ν.Ε.Αγώνων      
2 612 Ηλιάνα Ευαγγέλου U20 ΓΣΖ 53.42 53.38 x x 53.42 x x            
3 718 Βλαδηβάλια Κωνσταντίνου U18 ΓΣΚ 48.63 45.97 46.53 x 46.62 45.87 48.63            
4 266 Ιρις Πούπου U18 ΓΣΟ 41.20 41.20 39.44 41.17 35.13 39.60 x            
5 7 Αντρεα Αντρέου U18 ΓΣΠ 39.13 x 38.71 39.13 x 35.16 x            
6 277 Χριστίνα Χαραλάμπους U16 ΓΣΟ 38.60 35.49 x 38.60 x 38.46 x            
7 37 Αιμιλία Κολοκοτρώνη U14 ΓΣΠ 38.14 33.93 x 38.14 36.87 x x            
8 252 Σοφία Μαζαράκη U18 ΓΣΟ 37.25 x 37.25 x 31.62 32.83 34.17            
9 241 Γαβριηλία Κολοκασίδου U18 ΓΣΟ 34.31 x 34.31 29.26                  
10 204 Νικόλ Αδάμου U20 ΓΣΟ 28.96 x 28.96 x                  
  104 Γεωργία Ψηλογένη U20 ΓΣΠ NM x x x                  
                                     
ΔΙΣΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ                                
              R1 R2 R3 R4 R5 R6            
1 89 Γεώργιος Τρέμος SEN ΓΣΠ 58.76 57.14 56.72 58.76 x 56.04 58.06            
2 216 Χριστόφορος Γενεθλή U23 ΓΣΟ 57.12 53.49 57.12 53.64 52.12 54.70 52.45            
3 209 Ραφαήλ Αντωνίου SEN ΓΣΟ 55.30 53.37 55.13 53.89 55.30 x 55.13            
4 279 Ανδρέας Χρίστου SEN ΓΣΟ 55.12 50.82 50.46 x 53.22 55.12 x            
5 430 Ραφαήλ Ζαχαρία U18 ΓΣΕ 39.23 38.82 x 37.42 x 39.23 x            
                                     
Ε.Σ 1004 Ιάσων Πανόπουλος   GRE 54.40 49.94 53.62 x 54.40 52.14 52.43            
                                     
ΔΙΣΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
              R1 R2 R3 R4 R5 R6            
1 250 Ανδρονίκη Λαδά SEN ΓΣΟ 51.33 51.03 51.32 x x 50.02 51.33            
2 260 Χριστίνα Παπαδοπούλου U20 ΓΣΟ 40.38 40.37 x 40.38 40.33 38.00 x            
3 43 Στυλιάνα Κυριακίδου U20 ΓΣΠ 38.23 x 35.21 32.21 38.23 35.21 36.50            
4 233 Παναγιώτα Ιωάννου U18 ΓΣΟ 36.23 35.38 36.23 x 34.02 x 35.20            
5 228 Παρασκευούλα Θρασυβούλου SEN ΓΣΟ 34.93 34.93 x 30.96 26.04 28.23 30.50            
6 278 Μάριαμ Χιουπασβίλι U18 ΓΣΟ 33.75 33.30 28.31 x 31.48 31.90 33.75            
7 238 Μοημίρα Καμίσνκα U16 ΓΣΟ 29.30 29.09 23.88 26.04 25.87 26.20 29.30            
8 41 Δάφνη Κυριακίδου U14 ΓΣΠ 26.26 23.36 25.96 x 26.26 x 24.93            
                                     
                                     
ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ                                
                                     
              R1 R2 R3 R4 R5 R6            
1 716 Νικόλας Κεσίδης U18 ΓΣΚ 56.26 54.34 55.62 54.93 52.40 53.85 56.26            
2 105 Χρυσόστομος Ψηλογένης U23 ΓΣΠ 54.26 x 53.93 54.26 53.84 x 52.40            
3 244 Παναγιώτης Κονταξής U18 ΓΣΟ 50.73 x x x 50.73 x x            
                                     
                                     
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
              R1 R2 R3 R4 R5 R6            
1 43 Στυλιάνα Κυριακίδου U20 ΓΣΠ 13.92 13.29 x 13.61 13.92 13.92 13.69            
2 42 Νεφέλη Κυριακίδου U14 ΓΣΠ 9.42 9.22 8.09 8.79 9.42 8.84 8.78            
3 238 Μοημίρα Καμίσνκα U16 ΓΣΟ 8.09 7.84 7.72 7.67 8.09 7.89 7.89            
                                     
                                     
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΑΝΔΡΩΝ                                
              R1 R2 R3 R4 R5 R6            
                                     
1 208 Γεώργιος Αντωνίου U20 ΓΣΟ 57.36 x 55.26 53.98 57.36 51.73 54.43            
2 269 Στέλιος Σοφοκλέους U18 ΓΣΟ 55.10 x x 51.04 55.10 46.66 54.27            
3 9 Σπύρος Αργυτάκης SEN ΓΣΠ 48.47 44.10 47.20 48.47 47.57 46.46 45.48            
4 435 Αντρέας Κάρυος U16 ΓΣΕ 44.70 44.00 x x 40.02 42.40 44.70            
                                     
1 1002 Παρασκευάς Μπατζαβάλης   GRE 82.37 75.36 82.37                    
                                     
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ                                
              R1 R2 R3 R4 R5 R6            
1 55 Πέτρος Μιτσίδης SEN ΓΣΠ 15.98 14.34 14.45 15.08 14.88 15.98 15.35            
2 444 Βασίλης Μουαίμης U23 ΓΣΕ 14.40 14.28 x x 14.40 x x            
3 218 Ττουπίας Γεωργίου U23 ΓΣΟ 14.25 13.90 14.25 x 13.61 13.88 x            
4 615 Λουκάς Κοντονικόλας U18 ΓΣΖ 12.95 12.37 12.37 x 12.58 x 12.95            
5 59 Πέτρος Μιχαηλίδης U20 ΓΣΠ 12.58 11.30 12.58 x x x 12.02            
                                     
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
              R1 R2 R3 R4 R5 R6            
1 731 Τζέσικα Τζέϊτ Χαραλάμπους U18 ΓΣΚ 36.78 35.31 36.30 33.37 33.52 x 36.78            
2 419 Λουκία Γεωργίου U20 ΓΣΕ 36.45 x 36.45 32.87 33.98 32.52 36.33            
3 406 Κατερίνα Αδάμου U18 ΓΣΕ 35.66 35.66 32.82 33.76 32.37 31.42 33.18            
4 702 Χριστιάνα Έλληνα U16 ΓΣΚ 34.19 33.07 32.90 33.71 33.35 34.19 33.33            
5 403 Μαργαρίτα Έλληνα U16 ΓΣΕ 31.50 29.04 x 31.50 29.06 x              
Ε.Σ 145 Αναστασία Καλογήρου U16 ΓΣΠ 31.56 x x 28.78 31.56 26.48 29.81            
σελίδα (6)                                  
                                     
4Χ100Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
                                     
1 ΓΣΕ Ειρήνη Ισαάκ     49.79                        
    Τζένιφερ Άνγκοιλ                              
    Ξένια Μιχαήλ                              
    Κυριάκη Ζάρτηλα                              
                                     
2 ΓΣΠ Γεωργία Αδαμίδου     50.10                        
    Παναγιώτα Παπαδημητρίου                              
    Εβελίνα Χρίστου                              
    Κωνσταντίνα Σαββίδου                              
                                     
3 ΓΣΖ Λάουρα Παπακωνσταντίνου     51.71                        
    Μαρία Λουκά                              
    Νικολέττα Βασιλείου                              
    Αλεξία Γεωργίου                              
                                     
4 ΓΣΠρ Μαρία Χρίστου     55.50                        
    Στέφανη Καρεκλά                              
    Άντρη Ριρή                              
    Ιωάννα Δημητρίου                              
                                     
                                     
4Χ100Μ. ΑΝΔΡΩΝ                                
1 ΓΣΠρ Ηλίας Τελεβάντος     44.63                        
    Αλέξανδρος Βασιλείου                              
    Βασίλης Σιλβέστρου                              
    Κρίτωνας Κυριακίδης                              
                                     
2 ΓΣΟ Αντρέι Πουκάς     44.83                        
    Μαρίνος Χρίστου                              
    Αιμίλιος Γαβριήλ                              
    Mike  Mboungou                              
                                     
3 ΓΣΖ Αντρείν Νικουλίν     45.34                        
    Οδυσσέας Κοντονικόλας                              
    Μιχάλης Χατζηπετρή                              
    Βασίλης Ντίρης                              
                                     
                                     
4Χ400Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
1 ΓΣΠ Μαργαρίτα Σάββα     4:09.74                        
    Δανάη Πολυκάρπου                              
    Άννα  Μυλορδή                              
    Στέλλα Κωνσταντίνου                              
                                     
                                     
2 ΓΣΟ Ζοζάν Τιμουρτουρκάν     4:13.25                        
    Χρύσω Γεωργίου                              
    Μαρία Παπαναστασίου                              
    Νικολέττα  Ευλαβή                              
                                     
                                     
3 ΓΣΕ Γεωργία Μάτολη     4:22.87                        
    Μαρία Γεωργίου                              
    Γεωργία Σπύρου                              
    Έλενη Ιωάννου                              
                                     
                                     
4 ΓΣΠρ Ιωάννα Δημητρίου     4:38.82                        
    Μιχαέλλα Ουντίλη                              
    Μαρία Χρίστου                              
    Ελευθερία  Παναγιώτου                              
                                     
4Χ400Μ ΑΝΔΡΩΝ                                
1 ΓΣΠ Ρένος Χριστοφόρου     3:31.32                        
    Χάρης Χατζηαντώνης                              
    Ευθύμιος Καραγιώργος                              
    Εμμανουήλ Λιμαντζάκης                              
                                     
                                     
2 ΓΣΟ Αντρέι Πουκάς     3:33.51                        
    Ανδρέας Αυξεντίου                              
    Γιώργος Κωνσταντίνου                              
    Νεόφυτος Γεωργίου                              
                                     
                                     
3 ΓΣΚ Φάλκον Τακούτζου     3:41.01                        
    Jack Edward Houghton                              
    Μάριος Σεργίου                              
    Δημήτρης Ιωάννου                              
                                     
                                     
4 ΓΣΠρ Παύλος Γεωργίου     3:48.72                        
    Λεύκιος Θεοφάνους                              
    Ανδρέας Παναγή                              
    Στέφανος Αναστασίου                              
σελίδα (7)                                  
                                     
                                     
                                     
ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                              
                                     
(Α) ΑΝΔΡΩΝ                                  
                                     
1 Γ.Σ.ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ 128Β.                              
2 Γ.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑ 97Β.                              
3 Γ.Σ.ΠΡΑΞΑΝΔΡΟΣ 60Β.                              
4 Γ.Σ.ΕΥΑΓΟΡΑΣ 53Β.                              
5 Γ.Σ.ΚΟΡΟΙΒΟΣ 30Β.                              
6 Γ.Σ.ΖΗΝΩΝ 23Β.                              
                                     
                                     
(Β) ΓΥΝΑΙΚΩΝ                                
                                     
1 Γ.Σ.ΠΑΓΚΥΠΡΙΑ 138Β.                              
2 Γ.Σ.ΟΛΥΜΠΙΑ 129Β.                              
3 Γ.Σ.ΕΥΑΓΟΡΑΣ 80Β.                              
4 Γ.Σ.ΚΟΡΟΙΒΟΣ 24Β.                              
5 Γ.Σ.ΠΡΑΞΑΝΔΡΟΣ 24Β.                              
6 Γ.Σ.ΖΗΝΩΝ 21Β.                              
                                     
Print Friendly, PDF & Email
Kοινοποιήστε:

Comments are closed.