Αρχική Ανακοινώσεις Νέο Παγκύπριο Ρεκόρ πέτυχε ο Μίλαν Τραίκοβιτς

Νέο Παγκύπριο Ρεκόρ πέτυχε ο Μίλαν Τραίκοβιτς

από KOEAS

Νέο Παγκύπριο Ρεκόρ σημείωσε ο Μίλαν Τραίκοβιτς του ΓΣΟ αθλητής του Πέτρου Ευριπίδου, στη δεύτερη ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κλειστού Στίβου που διεξήχθη στο ΣΕΦ της Ελλάδας.

Ο πρωταθλητής μας πέτυχε 7.67 στα 60μ. εμπόδια καταλαμβάνοντας τη 2η θέση πίσω από τον έλληνα πρωταθλητή Κώστα Δουβαλίδη που σημείωσε 7.65. Το προηγούμενο ρεκόρ κατείχαν ο Στέφανος Ιωάννου και ο Αλέξανδρος Σταυρίδης με 7.83.

Την πρώτη θέση στο αγώνισμα τους κατέκτησαν ο Χρίστος Δημητρίου του ΓΣΠ στα 800μ. με 1.49.68 που αποτελεί ατομική του επίδοση και ο Κυριάκος Αντωνίου του ΓΣΠρ στα 200μ. με 22.01.

Νικητές στο αγώνισμα τους αναδείχθηκαν στο Επταθλο Ανδρών ο Ανδρέας Χριστοδούλου του ΓΣΚ με 4916 Βαθμούς και η Ελευθερία Χριστοφή του ΓΣΟ στο Τριπλούν με 13.11μ.

Πολύ καλή απόδοση είχε και ο Νίκος Φράγκου του ΓΣΠ που αγωνίστηκε στα 3000μ. και κατέλαβε την 4η θέση με 8.31.81 που αποτελεί ατομική επίδοση.

Η Ελπίδα Χριστοδουλίδου στο ίδιο αγώνισμα πέτυχε 10.05.88.

Ο Παναγιώτης Βόλου στο Τριπλούν ήταν 5ος με 14.95μ.